22. karmelitánske modlitbové stretnutie

Na našom YouTube kanáli si môžete pozrieť záznam z  22. karmelitánskeho modlitbového stretnutia u nás. Program stretnutia: sv. omša s vešperami, prijatie do karmelitánskeho škapuliara, prednáška: Modlitba podľa sv. Terézie Avilskej - čerpanie vody. Pripravila a predniesla ju naša sr. Oľga a na záver nasledovala adorácia. 

https://www.youtube.com/live/IPgbclipDWo?feature=shared 

 

 

 

Svätý Šimon Stock

16. mája - my na Slovensku 17. mája si pripomíname významnú osobnosť Karmelu sv. Šimona Stocka, rehoľníka. Pôvodom bol Angličan, veľmi známy v XIII. stor. Podľa tradície bol pustovníkom a po príchode karmelitánov do Anglicka vstúpil do rádu. V roku 1251, keď bol generálnym predstaveným, mu Panna Mária darovala škapuliar ako výsadu a znak ochrany pre Karmel. Šimon Stock zomrel v Bordeaux. Bol uctievaný pre veľkú svätosť a výnimočnú úctu k preblahoslavenej Panne Márii. Jeho kult bol na niektorých miestach rozšírený už v XV. stor. V nasledujúcom storočí prijali v celom ráde jeho sviatok, ktorý bol ustálený na 16. mája. Je považovaný za autora modlitby k Panne Márii Flos Carmeli.

Škapuliar sa ako Máriin odev objavuje v období, ktoré bolo pre karmelitánov ťažké. Začiatky rádu mali ďaleko od vytúženej stability. Rád bol v novom európskom prostredí málo známy, cirkevná hierarchia ako aj iné rehoľné spoločenstvá mu celkom nedôverovali a preto sa ocitol pred bezodnou priepasťou. V takejto situácii bohabojný

Čítať ďalej...

Srdečne pozývame :)

Srdečne pozývame.
Tento PIATOK.
Prednášajúci: My - sestry karmelitánky DJ.
Vysielanie naživo cez náš YouTube kanál.
Tešíme sa na vás.
 
 

Vyhľadávanie

Prihlásenie